Oznanila

1. adventna nedelja, 29. 11. 2020 29. november - 6. december 2020

Prvi četrtek, petek, prva sobota in nedelja so v tem tednu. V cerkvi bo kot običajno, molitev pred Najsvetejšim.

Obisk bolnikov za prvi petek (4. 12. 2020) bo ob upoštevanju vseh ukrepov.

Celodnevno češčenje Najsvetejšega zakramenta (sobota, 5. 12. 2020)

Ob 7. uri bo izpostavljeno Najsvetejše ves dan. Vabljeni, da se prek dneva oglasite v cerkvi k molitvi ali pa povabljeni po skupinah, ki so molile pred Najsvetejšim, da to storite doma.

Prva nedelja v mesecu (6. 12. 2020)

Če se kdo ustavi v vetrolovu cerkve za molitev, povabljeni po svojih močeh, da darujete to nedeljo za župnijo. Hvala za vaš dar.

Svete maše

Nedelja, 29. november 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za † Hermana Zupanc
18.00 za † Slavico Hrapot
Ponedeljek, 30. november 2020
18.00 za † dva Andreja Jesenek
za zdravje Frančiške Odlazek
Torek, 1. december 2020
18.00 za † Natašo in Gojkota Strajnič
za † Alojza Pevec – obl.
za † Heleno Novak – 8. dan
Sreda, 2. december 2020
08.00 za † Nino Krštinc
Četrtek, 3. december 2020
18.00 za † Francija Brence in Franca Lebarič
po namenu (Ročnik)
za pozabljene, zapuščene, izgubljene in oddaljene
Petek, 4. december 2020
18.00 za † Mladena Stubičar
za † Zdenkota Kavčič, Petra Volovšek in pokojne sorodnike
Sobota, 5. december 2020
07.00 izpostavljeno Najsvetejše
08.00 za † p. Roberta Podgorška
18.00 za † Alojza Pevec
Nedelja, 6. december 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za † dva Franca in Antonijo, stare starše Planinšek in Okorn
za † Petra, Pavleta in Marijo Glinšek
za † Ivanko -obl. in Franca Ribežl
18.00 za † Marijo Turnšek

34. nedelja med letom - Nedelja Kristusa, Kralja vesoljstva, 22. 11. 2020 22. - 29. november 2020

V času Corona ukrepov v župniji ni dogodkov.

Svete maše

Nedelja, 22. november 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za † Pavleta in Marijo Jevnišek
18.00 za † Cecilijo in Ivana Pustinek
Ponedeljek, 23. november 2020
18.00 za † Ivana in Slavico Lesjak
za † Ivana Vervega – 8. dan
Torek, 24. november 2020
18.00 za † Marico – obl. in starše Hlačun
za † Marijo Turnšek – 30. dan
za zdravje
Sreda, 25. november 2020
08.00 za † starše Lipičnik in Šibanc ter pokojne sorodnike
Četrtek, 26. november 2020
18.00 za † Gabrijelo Voršič
za † Jožeta Kušar
za zdravje (Ročnik)
Petek, 27. november 2020
18.00 za † Ano Nušo Poznik
za † Danijela Hriberšek
Sobota, 28. november 2020
08.00 po namenu spominov
18.00 za † Jožefa Štante – obl.
za † Ivana in Inge Koželjnik
Nedelja, 29. november 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za † Hermana Zupanc
18.00 za † Slavico Hrapot

33. nedelja med letom, 15. 11. 2020 15. - 22. november 2020

V tem času v župniji ne poteka noben dogodek.

Svete maše

Nedelja, 15. november 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za † Adolfa Gorenšek – obl. ter vse pokojne iz družin Jakop in Gorenšek
za † Stankota Vrunč in za blagoslov in zdravje Vrunčevih in Turnškovih
za † Janota, Mateja, Ivana in Danico Brvar
za † iz družin Košec, Macuh, Flis in Glinšek
18.00 za † Mladena Stubičar
za † Marijo in Alojza Feuž, Marijo in Antona Golobič
za † Ivana in Štefko Kovačič – obl.
za † Hrenove (s Keblja in iz Slov. Bistrice)
Ponedeljek, 16. november 2020
18.00 za † Marjana in Tatjano Polšak in rodbino Polšak
za † Alojza Pevec
Torek, 17. november 2020
18.00 za † Elizabeto, Franca in Franjota Lebarič
za † Jankota (Ivana) in Sonjo Marijo Budna
Sreda, 18. november 2020
08.00 za † Antona Kerner - 8. dan
Četrtek, 19. november 2020
18.00 za † Marto Ludvig
za † Slavico Hrapot
Petek, 20. november 2020
18.00 za † starše Ivajnko, Štefan in Ivana Ivajnko ter sestro Anico Kralj
za † Jeleno Dokmanac
Sobota, 21. november 2020
08.00 po namenu spominov
18.00 za † Antonijo Sumrak – 30. obl. (z Lopate)
za † Ivana Hojnik-obl. ter Mimiko in Francija Verdev
Nedelja, 22. november 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za † Pavleta in Marijo Jevnišek
18.00 za † Cecilijo in Ivana Pustinek

Zahvalna nedelja, 8. 11. 2020 8. - 15. november 2020

V župniji ni nobenih dogodkov.

Svete maše

Nedelja, 8. november 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za † dva Franca in Antonijo, stare starše Planinšek in Okorn
za † Ferdinanda in Tomija Reberšak
18.00 za † starše Žaler in Selčan
Ponedeljek, 9. november 2020
18.00 za † Ivana in Slavico Lesjak
za zdravje
Torek, 10. november 2020
18.00 za † Jožefo Božičnik
za † Martina Lipovšek
Sreda, 11. november 2020
08.00 za † Matijo Klančnik
za † Martina Bobek
za † Tino Krštinc
Četrtek, 12. november 2020
18.00 za † Antona Kračun
za † sorodnike Ratej in Rebernik ter v zahvalo zanje
Petek, 13. november 2020
18.00 za † Antona Karneža
za † Jasno Drgajner
Sobota, 14. november 2020
08.00 po namenu spominov
18.00 za † Dragico Knez
za † Martina Lipovšek
Nedelja, 15. november 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za † Adolfa Gorenšek – obl. ter vse pokojne iz družin Jakop in Gorenšek
za † Stankota Vrunč in za blagoslov in zdravje Vrunčevih in Turnškovih
za † Janota, Mateja, Ivana in Danico Brvar
za † iz družin Košec, Macuh, Flis in Glinšek
18.00 za † Mladena Stubičar
za † Marijo in Alojza Feuž, Marijo in Antona Golobič
za † Ivana in Štefko Kovačič – obl.
za † Hrenove (s Keblja in iz Slov. Bistrice)

Vsi sveti, 1. 11. 2020 1. - 8. november 2020

Za to nedeljo ni oznanil

Svete maše

Nedelja, 1. november 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za † Jožefa Skale – obl. in pokojne in družin Skale in Glinšek
za † Angelo in Alojza Hohler ter pokojne Hohlerjeve in Gračnerjeve
za zdravje
za † Franca, Jožeta in starše Jezernik
za † Jožeta Prevolnik

18.00 za † Marijo, Temifija in mamo Marijo ter Ano
po namenu spominov
Ponedeljek, 2. november 2020
18.00 za † sorodnike Hlačun in duše v vicah
po namenu spominov
Torek, 3. november 2020
18.00 za † duhovnika Franca Godca
po namenu
Sreda, 4. november 2020
08.00 za zdravje zdravstvenih delavcev
Četrtek, 5. november 2020
18.00 za † za † Jožefa –obl. in Marijo Vrbek in njune starše
za † Marijo Turnšek – 8. dan
za † Martina Bobek – 30. dan
za vse pozabljene, zapuščene, izgubljene in oddaljene
Petek, 6. november 2020
18.00 za † Janeza in Jožico Mavsar
za Božje varstvo in vse dobro pri rojstvu otroka
Sobota, 7. november 2020
08.00 po namenu spominov
18.00 za † Gabrijelo Voršič
za † Ivana in Stanislavo Lesjak
Nedelja, 8. november 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za † dva Franca in Antonijo, stare starše Planinšek in Okorn
za † Ferdinanda in Tomija Reberšak
18.00 za † starše Žaler in Selčan

30. nedelja med letom, 25. 10. 2020 25. oktober - 1. november 2020

Smo v času drugega vala Covida-19 in v župniji ne poteka nobena dejavnost.

Svete maše

Nedelja, 25. oktober 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za pokojnega Silvestra Sem
za † starše Švab, družini Razgor in Grubelnik ter za zdravje
za † Marjana Šumiga in Ivana Mihovljanec
za † Matildo-obl. in Franca Jesenek ter pokojne sorodnike
za † Ludvika in Marijo Mašat - obl.
18.00 po namenu
Ponedeljek, 26. oktober 2020
18.00 za † Petra Volovšek – obl., Zdenkota Kavčič in pokojne sorodnike
za † Ireno Martinuč in pokojne Dobrajčeve
Torek, 27. oktober 2020
18.00 za † Natašo Gracer
za † starše Olgo in Milana Bobnič
za † Bojana Koželj
za † Ano Nušo Poznik
Sreda, 28. oktober 2020
08.00 za † starše, stare starše, tri brate in sestro Marico in Vido Kvas ter prošnja za zdravje
Četrtek, 29. oktober 2020
18.00 za † Jožeta in Karolino Lušin ter za vse sorodnike in dobrotnike in pozabljene duše v vicah
za † Jožeta Šturbej – obl.
Petek, 30. oktober 2020
18.00 za † Karlija Vrunč – obl. in starše
za † Borisa, Ljudmilo in Jožeta Lipovšek
Sobota, 31. oktober 2020
18.00 za pokojnega Albina Tkalec – obl., ter za starše Tkalec - Jamnikar
Nedelja, 1. november 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za † Jožefa Skale – obl. in pokojne in družin Skale in Glinšek
za † Angelo in Alojza Hohler ter pokojne Hohlerjeve in Gračnerjeve
za zdravje
za † Franca, Jožeta in starše Jezernik
za † Jožeta Prevolnik

18.00 za † Marijo, Temifija in mamo Marijo ter Ano
po namenu spominov

29. nedelja med letom - misijonska nedelja, 18. 10. 2020 18. - 25. oktober 2020

Vsi dogodki v župniji so odpovedani.

Svete maše

Nedelja, 18. oktober 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za † Antona Tojnko
za † Jožeta Knez
za † Anuško Mašat Tasič
v zahvalo in blagoslov otrok
19.00 za † Mladena Stubičar – 30. dan
Ponedeljek, 19. oktober 2020
19.00 za † Antona Vodovnik
v priprošnjo za zdravje
Torek, 20. oktober 2020
19.00 za † za † Jasno Murn, Silvota in Janeza Murn ter pokojno sorodstvo
za † Natašo in Gojkota Strajnič
za † moža Antona Frece – obl. in njegove starše
Sreda, 21. oktober 2020
08.00 za † Maksa Bastla
za † Ivana Zajc
Četrtek, 22. oktober 2020
19.00 za † Borisa Šegula
za † Vinkota Grobelšek – obl.
Petek, 23. oktober 2020
19.00 za † Milana Kačičnik
za † Ireno Martinuč – obl.
za † Terezijo Kovačič – 30. dan
za † Rozalijo in Florjana Lorger ter Dragico Vešligaj
Sobota, 24. oktober 2020
19.00 za † Ivana in Slavico Lesjak
na čast Sv. Duhu za razsvetljenje in prave odločitve v družini
Nedelja, 25. oktober 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za pokojnega Silvestra Sem
za † starše Švab, družini Razgor in Grubelnik ter za zdravje
za † Marjana Šumiga in Ivana Mihovljanec
za † Matildo-obl. in Franca Jesenek ter pokojne sorodnike
za † Ludvika in Marijo Mašat - obl.
18.00 po namenu

28. nedelja med letom, 11. 10. 2020 11. - 18. oktober 2020

Misijonska nedelja - 18. 10. 2020

Vaš dar, ki ga lahko oddate v nabiralnik v vetrolovu, bo namenjen misijonom.

Svete maše

Nedelja, 11. oktober 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za † Antona Kračun – obl.
za † dva Franca in Antonijo, stare starše Planinšek in Okorn
za † Stjepana Ščavničar
za pokojno Albino Jančič-obl., Edija, Jožeka in Stankota Jančič ter pokojni rodbini Svetec in Jančič
za † Andreja Golavšek – obl. ter njegove starše ter vse pokojne Štrausove
19.00 za † Matijo Klančnika
v zahvalo za uslišano prošnjo
Ponedeljek, 12. oktober 2020
19.00 za † Franca in Štefanijo Bohorč
za odpuščanje grehov in srečno zadnjo uro
Torek, 13. oktober 2020
19.00 za † Slavico Tovornik – obl.
za † Hermana Zupanc – 30. dan
Sreda, 14. oktober 2020
08.00 po namenu
Četrtek, 15. oktober 2020
19.00 za † Martina Lipovšek – obl.
za † Jasno Drgajner
za pokojnega Martina Bobek – 8. dan
Petek, 16. oktober 2020
19.00 za † Staneta Pejovnik – obl.
za † Jurija Klepej in Amalijo Sorec – obl.
Sobota, 17. oktober 2020
19.00 za † Daniela Hriberšek – 30. dan
za † Dorotejo Podergajs
za † Marijo – obl., Jožeta Vrbek in njune starše
za mir vsem pokojnim, ter za božji blagoslov vsem živim iz družin Cestnik, Goričan, Jančar in Benedičič
Nedelja, 18. oktober 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za † Antona Tojnko
za † Jožeta Knez
za † Anuško Mašat Tasič
v zahvalo in blagoslov otrok
19.00 za † Mladena Stubičar – 30. dan

26. nedelja med letom, 4. 10. 2020 4. - 11. oktober 2020

Nedelja, 11. 10. 2020, ob 10. uri bo srečanje zakonskih jubilantov

Svete maše

Nedelja, 4. oktober 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za † Vilija Šelekar – obl. ter vse pokojne iz družine Šelekar
za † starše, brate in sestre iz družine Šef
za † moža Gracija Oparenovič
za † Elico in Franca Škorjanec-obl. ter ostale pokojne sorodnike
za † Silvo Kolenik-obl. in druge pokojne iz Kolenikove družine
za † Sašota Teršek
19.00 za † Franjota in Marijo Lebarič
za † starše Franca in Katarino Jerovšek ter brata Francija
Ponedeljek, 5. oktober 2020
19.00 za † Hermana Zupanc
po namenu
Torek, 6. oktober 2020
19.00 za † Barbaro Jurše
za † Štefka Količa, duhovnika Matilda Domića
Sreda, 7. oktober 2020
08.00 v zahvalo, za zdravje in Božji blagoslov v družini
Četrtek, 8. oktober 2020
19.00 za † Angelo ob obl., Karla in Karlija Vrunč
za † Slavkota Flajšman – obl.
za † Jožico Brilej, Anico, Marijo in starše Brilej
Petek, 9. oktober 2020
19.00 za † Jankota (Ivana) – obl. in Sonjo Marijo Budna
za † Pavleta Knez-obl. in vse pokojne Knezove
Sobota, 10. oktober 2020
19.00 za † Franca Knez
za † starše Lukač in Hrovat in pokojne sorodnike
za † Jožeta in Jožico Orač in pokojne sorodnike, božji blagoslov in zdravje v družini
za † Mladena Stubičar
Nedelja, 11. oktober 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za † Antona Kračun – obl.
za † dva Franca in Antonijo, stare starše Planinšek in Okorn
za † Stjepana Ščavničar
za pokojno Albino Jančič-obl., Edija, Jožeka in Stankota Jančič ter pokojni rodbini Svetec in Jančič
za † Andreja Golavšek – obl. ter njegove starše ter vse pokojne Štrausove
19.00 za † Matijo Klančnika
v zahvalo za uslišano prošnjo

Slomškova nedelja, 27. 9. 2020 27. september - 4. oktober 2020

Sobota, 3. 10. 2020 - sv. birma ob 10. uri

Z nami bo g. škof, ki bo birmal 41 birmank in birmancev. Sv. maša, ki bo ob 10. uri, zunaj na trgu pred cerkvijo. Kljub temu so obvezne maske, obvezna tudi razdalja in razkuževanje rok.

Zahvala vernikom Ostrožnega in Dečkovega naselja

za urejanje cerkve v mesecu septembru. Zahvala njim, ki so prevzeli dvomesečno obvezo in bodo urejali cerkev tudi v mesecu oktobru. Hvala tudi vsem, ki urejate vse okoli cerkve.

Srečanje zakonskih jubilantov

V nedeljo, 11. 10. 2020, bo srečanje zakonskih jubilantov, ki letos praznujete okrogle obletnice (5, 10, 15...) let zakonskega življenja. praznovali bomo samo s sveto mašo in veliko zahvalo za zvestobo. Prosimo, če se prijavite v pisarni ali prek spleta.

Svete maše

Nedelja, 27. september 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za † Marto Ludvig – obl.
za † Regino Bolta
za † starše Ljudmilo in Stankota Glavač
za zdravje Frančiške Odlazek
19.00 za † Štefana Keršmanc – obl.
za † Albino Milanez – obl.
Ponedeljek, 28. september 2020
19.00 za † Stankota in starše Ratajc ter starše Aubreht
po namenu
Torek, 29. september 2020
19.00 za † Antona in Urško Guzelj
za † Jožefa Štante
Sreda, 30. september 2020
08.00 za † Janeza Budina-obl. ter Franca in Stanislavo Budin
za † Mihaela Jurički
19.00 za † Slavico Hrapot – 30. dan
za † Jeleno Dokmanac
za † Daniela Hriberšek
Četrtek, 1. oktober 2020
19.00 za † Gabrijelo Voršič
za vse pozabljene, zapuščene izgubljene in oddaljene
Petek, 2. oktober 2020
19.00 za † Jeleno Dokmanac – 30. dan
za † Karmen Ostrožnik
za † Naniko Škrabl Močnik – obl.
za † Nino Meklav - obl.
Sobota, 3. oktober 2020
10.00 za birmance in birmanke
19.00 za † Jožeta Obran – obl. pokojne Obran, Zorko, Novak, Šuen ter Ivana Kolar
za † Jožeta Lipovšek
Nedelja, 4. oktober 2020
08.00 za župljane in dobrotnike cerkve
10.00 za † Vilija Šelekar – obl. ter vse pokojne iz družine Šelekar
za † starše, brate in sestre iz družine Šef
za † moža Gracija Oparenovič
za † Elico in Franca Škorjanec-obl. ter ostale pokojne sorodnike
za † Silvo Kolenik-obl. in druge pokojne iz Kolenikove družine
za † Sašota Teršek
19.00 za † Franjota in Marijo Lebarič
za † starše Franca in Katarino Jerovšek ter brata Francija
“ Cor non mentitur (srce ne laže). ”
- Latinski pregovor