ddddddddddddddddddddddd

Misel

Vera in luč veruje, da je vsaka oseba, ne glede na to, kako zelo je prizadeta, poklicana, da postane vir miru in milosti za celotno skupnost, za Cerkev in za vse človeštvo. - Listina Vere in luči


Vera in luč je svetovno laično gibanje, ki se je začelo na osnovi romanja prizadetih oseb v Lurd l. 1971. Papež Janez Pavel II. je l. 1981 to gibanje še posebej potrdil. Gibanje je sicer zakoreninjeno v katoliški veri, omogoča pa tudi drugim vernim in nevernim sodelovanje v njem. Ustanovljeno je bilo z namenom, da bi osebam z duševno prizadetostjo in njihovim družinam pomagali najti mesto v Cerkvi in družbi.

Vera in luč je najprej gibanje skupin. Srce teh skupin so z različno stopnjo duševne prizadetosti ranjene osebe vseh starosti (naše lučke). Obdajajo jih njihove družine in prijatelji, zlasti mladi. Danes je v svetu vec kot 1.400 skupnosti, ki se redno srečujejo.

 

Kontakt | ©2005 - 2006 Vera in luč - Sv.Duh, Celje

Valid CSS! Get Firefox!