ddddddddddddddddddddddd

Misel

Jezus ni skrit le v ubogem zunaj mene, v lačnem ali v tistem, ki je v zaporu. Skrit je v meni, ki sem ubog. - Jean Vanier


Vera in luč je svetovno laično gibanje, ki se je začelo na osnovi romanja prizadetih oseb v Lurd l. 1971. Papež Janez Pavel II. je l. 1981 to gibanje še posebej potrdil. Gibanje je sicer zakoreninjeno v katoliški veri, omogoča pa tudi drugim vernim in nevernim sodelovanje v njem. Ustanovljeno je bilo z namenom, da bi osebam z duševno prizadetostjo in njihovim družinam pomagali najti mesto v Cerkvi in družbi.

Vera in luč je najprej gibanje skupin. Srce teh skupin so z različno stopnjo duševne prizadetosti ranjene osebe vseh starosti (naše lučke). Obdajajo jih njihove družine in prijatelji, zlasti mladi. Danes je v svetu vec kot 1.400 skupnosti, ki se redno srečujejo.

 

Kontakt | ©2005 - 2006 Vera in luč - Sv.Duh, Celje

Valid CSS! Get Firefox!